Zakazane (zbanowane) hashtagi 2022

Recznierobionet/ 19 marca, 2021/ Bez kategorii/ 0 comments

Hashtagi na Instagramie spełniają wiele pożytecznych ról. Przede wszystkim pomagają kategoryzować zdjęcia i profile, a także zwiększają zasięg postów. Według platformy marketingowej Later, post z hasztagami ma średnio o 12,6 % większe zaangażowanie, niż post bez hasztagów.

Istnieją jednak takie hashtagi, które nie przynoszą żadnego pożytku, a jedynie wywołują negatywne konsekwencje dla ich użytkowników. Mowa o zbanowanych hashtagach.

Zakazane (zbanowane) hasztagi

Ze względu na nadużycia, Instagram blokuje niektóre hashtagi. Powodem są publikowane pod hashtagami treści niezgodne z regulaminem, najczęściej ukazujące przemoc lub nagość.  Można się więc spodziewać, że zakazane hashtagi zawierają słowa dotyczące zakazanych treści. Jest jednak inaczej. Wiele zakazanych hashtagów wygląda całkiem niewinnie i bardzo możliwe, że i ty ich używasz.

Część zbanowanych hashtagów zawierała bardzo wiele treści, które w inny sposób naruszały wytyczne społeczności Instagrama. Jak? Na przykład publikując pod takim hashtagiem zdjęcia , które miały się nijak do danego hashtagu, przez co uważane są za spamerskie. W ten sposób zakazano używania #happythanksgiving oraz #kansas.

Z tej przyczyny odradzamy między innymi używania hashtagów z nazwami miejscowości, np. pod zdjęciami typu flatlay. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym e-booku Pozycjonowanie na Instagramie. Wszystko o SEO i hashtagach 

 

zbanowane hashtagi 2021

 

 

Zakazane hashtagi 2022

Wśród zbanowanych hashtagów są z pewnością takie, które cię zaskoczą. Do tych najmniej spodziewanych, które mogłaś użyć zaliczamy między innymi:

 

#boho

#desk

#instababy

#newyearsday

#valentinesday

Listę ponad  tysiąca zbanowanych hashtagów znajdziesz tutaj .

zbanowane hashtagi

Jakie hashtagi są zbanowane

Duży wpływ na to, że hashtag zostanie zablokowany, mają użytkownicy Instagrama. To  ich  zgłoszenia świadczące o tym, że pod danym hashtagiem są treści niezgodne z Zasadami Społeczności Instagrama sprawiają, że hashtag zostaje zablokowany. Serwis ukrywa również publikacje, które zawierają zbanowane hashtagi w opisach oraz komentarzach.

Zbanowane hashtagi zawierają treści dotyczące przemocy, pornografii, terroryzmu, mowy nienawiści. Blokowane są również hashtagi, które przyciągają treści spamerskie lub z innych powodów zostają zgłoszone przez użytkowników.

Jeśli chcesz otrzymać listę zbanowanych hashtagów użytych na twoim koncie, zgłoś się tutaj.

Hashtagi mogą zostać zablokowane na trzy sposoby

Całkowicie (w ten sposób, że nie możesz odnaleźć hashtagu w wyszukiwarce)

częściowo (pierwszy rodzaj) – hashtag istnieje, ale jest zablokowany na jakiś czas. Świadczy komunikat który pojawia się na górze wyników wyszukiwania dla hashtagu,

częściowo (drugi rodzaj) – zanim zobaczysz posty znajdujące się pod hashtagiem, musisz zaakceptować komunikat ostrzegający przed zawartymi w nich treściami.

 

Czym grozi używanie zbanowanych hashtagów

Wystarczy, że dodasz jeden zbanowany hashtag, a wpłynie to negatywnie na zasięg zdjęcia.

Jeśli będziesz takich hashtagów używała częściej, Instagram może potraktować twój profil jako działający niezgodnie z Regulaminem, a to wiąże się z karą.

 

Aktualizacja 02/2022

Share this Post
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments