Recenzja książki Rzemieślnicy

Recznierobionet/ 9 sierpnia, 2021/ Bez kategorii/ 0 comments

Przeczytałam właśnie książkę, o której mam więcej do napisania niż krótki post na Instagramie, czy Facebooku, postanowiłam więc zamieścić recenzję tutaj, na blogu. Ta książka to „Rzemieślnicy” autorstwa Katarzyny Młynarczyk i Bartłomieja Raka.
Autorzy są zarówno parą w życiu prywatnym, jak i w biznesie (czyli tak jak my), a przy tym rzemieślnikami.

„Rzemieślnicy” Katarzyna Młynarczyk i Bartłomiej Rak

Książka, to wywiady z twórcami rzemieślniczych biznesów. Jej bohaterowie to między innymi: stolarz, cieśla, szewc, krawiec, rolnicy, gospodarze, winiarze oraz producenci kosmetyków naturalnych nazwani tutaj alchemikami.
“Rzemieślnicy”, to 10 różnych gałęzi rzemiosła i 10 niezwykłych ścieżek prowadzących od pasji i pomysłu do sukcesu w biznesie. Warte podkreślenia jest, że bohaterowie książki potrafią znakomicie łączyć rozwój swoich firm, z życiem zgodnym z filozofią slow life. Wiele możemy się od nich nauczyć.

rzemieślnik

Od pomysłu do biznesu

Jedni pomysły zaczerpnęli z tradycji rodzinnych, inni przejęli rodzinne biznesy, a jeszcze inni postanowili stworzyć coś zupełnie nowego i nie zrazili się, gdy bliscy mówili, że ich plan na pewno nie wypali. Są też tacy, którzy pierwsze produkty, czy usługi testowali na znajomych. Dzięki temu przekonali się, że warto rozwinąć swoje działania na szerszą skalę i zacząć na nich zarabiać.

Choć przebyli rożne drogi, mają ze sobą dużo wspólnego. Bohaterów „Rzemieślników” łączy pasja, kreatywność, szacunek dla środowiska, upór oraz mocna wiara w sens tego co robią. Mają szacunek do historii, czerpią z niej wiele, a przy tym żyją odpowiedzialnie, myślą o przyszłości naszej planety, dbając o środowisko.
Współcześni rzemieślnicy są świadomi potrzeb klienta, potrafią nawiązać z nim znakomite relacje, czerpią od niego energię i inspiracje do dalszej pracy i rozwoju. Wiedzą, jak ważne są nowoczesne kanały komunikacji, stąd są obecni na portalach społecznościowych i w branżowych serwisach internetowych.

Biznes rzemieślniczy

Polecam Wam to książkę również dlatego, że znajdziecie w niej inspirujące historii, które zmotywują Was do pracy nad własnym biznesem. Dowiecie się, jak i dlaczego wielkie marki przegrywają z markami rzemieślniczymi. Zobaczycie jak wygląda tworzenie marki rzemieślniczej, jak można się wyłamać ze stereotypów, całkowicie mienić zawód i wbrew przewidywaniom otoczenia, odnieść sukces.
Nic tak dobrze nie przekonuje, że możemy odnieść sukces, jak historie podobnych ludzi, którzy ten sukces rzeczywiście odnieśli.
Polecam Wam „Rzemieślników” jako ciekawą i niezwykle inspirującą lekturę, którą nie tylko przyjemnie się czyta, ale także można się z niej wiele nauczyć.

Share this Post
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments