Nowości na Instagramie, czyli wnioski z pracy nad zestawem hashtagów

Recznierobionet/ 6 maja, 2021/ Bez kategorii/ 2 comments

Tydzień temu powstał nasz kolejny e-book z zestawem hashtagów. Pierwszy taki zestaw dotyczył świąt Bożego Narodzenia, kolejny Wiosny, kwiatów i Wielkanocy. Tym razem przygotowaliśmy hashtagi dla osób zajmujących się rękodziełem i sztuką. Praca nad tym e-bookiem okazała się ciekawa, ale również niebezpieczna. Postanowiliśmy więc podzielić się naszymi wrażeniami i nowościami, które poznaliśmy w ostatnim czasie.

Własny zestaw hashtagów

Podczas pracy na Instagramie zauważyliśmy, że najlepsze efekty daje częste zmienianie hashtagów pod postem.

Jednak jeśli za każdym razem chcesz wyszukiwać hashtagi od nowa, okaże się to bardzo pracochłonne, a z efektu niekoniecznie będziesz zadowolona. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że najczęściej będziesz wpadać na te same pomysły na hashtagi.

Rozwiązaniem jest przygotowanie dla siebie obszernej listy, w której znajdą się hashtagi różnego typu i różnej popularności.

Jak to zrobić? Nie ma lepszego rozwiązania niż instagramowa wyszukiwarka i przeglądanie postów o podobnej tematyce. Stwarza to jednak jeden problem. Jeśli chcesz się intensywnienie zabrać do pracy i jednego dnia wyszukiwać więcej hashtagów, narażasz się na karę od Instagrama. System potraktuje Cię, jak osobę, która używa bota.

Możesz więc podzielić pracę na kilkanaście dni, wtedy jednak ryzykujesz, że zapomnisz co już odnotowałaś i znów będziesz zapisywać te same hashtagi.

Nasz Wielki zestaw hashtagów. Rękodzieło i sztuka powstawał więc powoli i wielokrotnie musieliśmy usuwać powtórzone hashtagi.

Kilka kont na Instagramie

Uwaga! Nie decyduj się na zakładanie kolejnych kont, by przyspieszyć pracę. Od niedawna Instagram umożliwia nam zablokowanie określonego konta oraz wszystkich kolejnych kont, które ten użytkownik w przyszłości założy. Oznacza to, że serwis rozpoznaje, które konta zostały założone przez tą samą osobę.

jak zablokowac kogoś na instagramie

 

Funkcja blokowania konta na Instagramie jest bardzo przydatna, w przypadku spamerów, hejterów, trolli czy stalkerów. Dzięki niej możesz pozbyć się takiej osoby na dobre, bez obaw że za chwilę założy nowe konto i znów będzie Cie nękać.

Konta repostujące rękodzieło i sztukę

Przygotowując e-booka, zauważyliśmy że bardzo często oznaczane są na zdjęciach konta repostujące, które od dawna są nieaktywne. Część z nich nie publikuje nic od kilku miesięcy, ale są i rekordziści nieaktywni od 2017 roku. Zaskakujące, że takie konta są w dalszym ciągu często tagowane.

Postanowiliśmy więc przygotować dodatek dla zainteresowanych, w postaci listy kont repostujących rękodzieło i sztukę, wraz z hashtagami, których te konta używają.

Dla osób spoza listy, w Wielkim zestawie hashtagów. Rękodzieło i sztuka zawarliśmy listę hashtagów należących do kont repostujących.

Na co jeszcze uważać

Za każdym razem dodając nowe hashtagi pod swój post, należy sprawdzić, jakie publikacje pod tym hashtagiem się znajdują. Przeglądając hashtagi, możesz między innymi trafić na hashtag marki i pod nim znaleźć wyłącznie produkty jednej firmy.

Wyszukując hashtagi, znajdziesz też zapewne hashtagi wyzwań. Nie powinnaś ich używać ot tak, jeśli nie bierzesz udziału w wyzwaniu.

Kolejne zadanie, to sprawdzenie, czy wśród naszych hashtagów nie ma tych zbanowanych.

Wszystkie te zadania sprawiły, że musieliśmy zaopatrzyć się w nowy monitor. Pracowało się dzięki niemu dużo wygodniej. Szkoda tylko, że nie przewidzieliśmy, że wkrótce będziemy zakładać działalność gospodarczą. Nie kupowalibyśmy wtedy monitora prywatnie.

Gotowe zestawy hashtagów na Instagram

Wkrótce pojawią się kolejne, branżowe zestawy hashtagów. Przypuszczamy, że nie będą one już tak obszerne, jak Wielki zestaw hashtagów. Rękodzieło i sztuka, za to hashtagi będą jeszcze trafniej dobrane.

 

 

Share this Post
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Szymański
11 miesięcy temu

Instagraam ostatnio bardzo często dokonuje aktualizacji. Jeśli chodzi o hasztagi to czasami jest to koszmar. Nie zawsze wiadomo jak oznaczać.