Instagram w 2022 roku. Co musisz wiedzieć już teraz

Recznierobionet/ 15 stycznia, 2022/ Bez kategorii/ 0 comments

Instagram bardzo zmienił się przez ostatni rok, a 2022 rok będzie rokiem kolejnych nowości.

3 rożne widoki strony głównej na Instagramie

Przede wszystkim nie będzie już rządził algorytm. Szef Instagrama oficjalnie poinformował, że w fazie testów są 3 różne widoki strony głównej:

Home,

Favorites,

Chronological.

nowy feed na Instagramie

Home, jest zbliżony do obecnego sposób działania Strony Głównej. Algorytm dobiera dla nas treści bazując na tym co dotychczas nam się podobało.

Favorites będzie pokazywał nam treści z wyselekcjonowanej przez nas listy kont, od których nie chcemy niczego przegapić.

Chronological ten widok będzie wyświetlał nam chronologicznie treści z kont, które obserwujemy.

Rozwój marki osobistej na Instagramie

W 2022 roku Instagam ma znów stać się bardziej społeczny i stawiać na rozwój marki osobistej. Co to oznacza? Jeśli chcesz wzbudzić zaangażowanie wśród swojej społeczności i nawiązać z nią kontakt, pokazuj że za Twoją marką stoi człowiek.

Budowanie społeczności na Instagramie

Instagram ma ułatwić nam budowanie zaangażowanej społeczności, między innymi tworząc nowe funkcje. Będą to między innymi nowe naklejki, które będą dostępne również w Reels oraz nowe sposoby odpowiadania na komentarze (np. w formie notatki głosowej, czy filmu).

Zmiany w formatach wideo

Po wprowadzeniu Rolek widać, że Instagram stawia obecnie na formaty wideo. W 2022 roku wszystkie formaty wideo mają zostać ujednolicone. Dziś na przykład Rolki oglądamy przesuwając placem w górę, a Instagram Stories dotykając prawej krawędzi ekranu. Wkrótce ma się to zmienić.

Współpraca za pośrednictwem Instagrama

Bezpośrednio na Instagramie pojawią się programy ułatwiające współpracę twórców i influencerów.  Instagram Collabs oraz Instagram Reels Play mają być dostępne dla szerszego grona użytkowników.

Jest też kilka innych funkcji dostępnych w innych krajach, z których być może w 2022 roku będą mogli korzystać polscy użytkownicy Instagrama.

Automatycznie generowane napisy do Stories

Wystarczy użyć naklejki Captions. Po jej dodaniu do wideo, na ekranie pojawi się komunikat „Transkrypcja dźwięku”. W tym momencie, tekst w relacji pojawi się razem z mową użytkownika. Ta funkcja jest jeszcze w fazie testów.

wyszukiwartka mapa na instagramie

Wyszukiwanie na mapie

Kolejna opcja wyszukiwarki, dzięki której będziemy mogli znaleźć ciekawe miejsca w okolicy. Bardzo przydatna opcja dla firm, szczególnie tych sprzedających stacjonarnie. Wyszukiwarka będzie opierać się na kategorii oraz wpisywanych hashtagach. Przy okazji wrócić ma też możliwość przeglądania Stories według lokalizacji.

Chodzą też plotki o testowaniu kilku nowości, w tym dłuższego Stories (60 s). Ta zmiana na pewno by wszystkich ucieszyła, bo dotychczasowe 15 sekund to niewiele. Póki co musimy korzystać z innych sposobów.

W tym artykule znajdziesz 4 sposoby jak dodać długi filmik na Instastory

 

Dużo tych nowości, prawda? Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera.

Share this Post
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments