4 nowości na Instagramie

Recznierobionet/ 6 października, 2021/ Bez kategorii/ 0 comments

W ostatnich dniach pojawiło się kilka nowości. Jak zwykle dostęp do nich nie jest dodawany dla wszystkich równocześnie. Ma go jednak już bardzo duże grono użytkowników.

Muzyka

Dodawanie muzyki na Insta Stories, to długo wyczekiwana w naszym kraju funkcja (za granicą dostępna jest już od ponad 3 lat).

jak dodać muzykę na instagramie

W związku z tym, że funkcja dodawania muzyki była już dostępna od dłuższego czasu, ale nieaktywna, to nie trzeba posiadać zainstalowanej najnowszej aktualizacji.

Jak dodawać muzykę w Instagram Stories

Aby dodać muzyka na Insta Story, wystarczy utworzyć relację w formie zdjęcia lub filmu, a następnie tapnąć w odpowiedną naklejkę. Do wyboru mamy kilka różnych typów muzycznych relacji – np. podstawowa naklejka informująca o wykonawcy i tytule utworu lub pojawiający się tekst piosenki.

Dodatkowa zaleta, to możliwość wyboru fragmentu utworu, który chcemy umieścić w Stories.

Linki na Insta Stories

Funkcja dodawania linków na Insta Stories jest nadal dostępna od 10.000 obserwujących. Zmienił się jednak sposób dodawania i otwierania tych linków. Dawniej musieliśmy dodakowo informować, że w relacji znajduje się link. Aby go otworzyć, należało przeciągnąć palcem w górę ekranu.

nowe linki na insta story

Teraz należy użyć specjalnej naklejki. Aby otworzyć link, wystarczy tapnąć na nią palcem.

Tłumaczenie tekstu na Insta Stories

Od niedawna, oglądając relacje na których znajdują się napisy w obcym języku, możemy skorzystać z funkcji tłumaczenia. Wystarczy wybrać opcję “Wyświetl tłumaczenie”.

tłumacz na insta story

Nowy dostęp do statystyk filmów

Przeniesione zostały statystyki IGTV oraz postów z filmami. Powstała sekcja Filmy, która znajduje się pod biogramem.

statystyki instagram

Share this Post
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments